Laagritest

Muusikalaagrid said alguse 2012. aastal Rannapungerjal Katre Kõrtsi ja Ahto Abneri eestvedamisel.

Aastate jooksul on laagris olnud külalisõpetajateks Liisi Koikson, Hanna-Liina Võsa, Nele-Liis Vaiksoo, Olav Ehala, Kelli Uustani, Maria Listra, Laura Põldvere, Jakko Maltis, Karl-Erik Taukar ja Getter Jaani. Pilliõpetajatest on laagrites osalenud basskitarriõpetaja Janno Trump, tantsuõpetajatest Kertu Raja, Kee Abel ja Argo Liik. Katre Kõrtsi käe all saavad selgeks klaveripartiid ning Ahto Abner juhendab bändi.

Meie laagrites osalevad muusikahuvilised lapsed - kes mängib pilli, kes laulab, kes näitleb või tantsib. Korraldame muusikalilaagreid ja muusikalaagreid. Teretulnud on ka algajad, kuid muusikaarmastus ja huvi muusika vastu peab lapses olemas olema.

Laagris õpetavad lauluõpetajad lastele laule, annavad soolosid ja loovad mitmehäälsuseid. Pilliõpetajad juhendavad bänditunde, et selgeks saaksid erinevad koosseisud, stiilid ja samuti soolod. Muusikalaagrit lõpetaval kontserdil esinevad lapsed nii bändis pilli mängides kui lauldes, muusikalilaager lõppeb muusikaliks üles ehitatud kontserdiga, kus laulud ja professionaalse tantsuõpetaja loodud koreograafia on näitlemise ja vahetekstide abil kokku põimitud ühtseks tervikuks.

Lapsed õpivad laagris 8 päevaga selgeks keskmiselt 12 laulu. Peale laulmise toimuvad laagris ka spordivõistlused, kinoõhtud, lõkkeõhtu vahukommidega, fotokonkurss, vabalava, muusikalaaris omaloomingu konkurss, muusikalilaagris muusikaliõhtu ning muidugi tutvumisõhtu staariga.

Laagrist saavad lapsed kaasa lisaks muusikaelamusele ja uutele oskustele ka oskuse õppida kuulama teist inimest, osata teda kuulata muusikat tehes ning temaga arvestada koos musitseerides. Lisaks tugevneb huvi muusika vastu ja laieneb muusikaalane silmaring.